Чудотворниот

Cleaning Paste
shop-now-universal

Пастата за чистење Pink Stuff Miracle е совршена за чистење на нечистотија, нечистотија и дамки на тенџериња, шпорет, мијалници, uPVC, скари, керамички плочки, стакло, тушеви, градинарски мебел, боја, чамци и месинг… списокот е бесконечен.

Неговата природна формулација е развиена за да обезбеди високи перформанси без потреба од груби хемикалии.

Pink Stuff Miracle Cleaning Paste го прави чистењето забавно.

Големина на производот: 850g

Упатства за употреба:

Нанесете со мека крпа или сунѓер. Нежно тријте пред да го исплакнете со топла вода. Внимавајте да не притискате премногу бидејќи тоа може да резултира со изгребани површини. Не дозволувајте да се исуши. Бидете особено внимателни со стаклени, високо полирани челични површини и керамички рингли. Ако се сомневате, секогаш прво тестирајте на незабележливо место. Не користете на топли или топли површини. Заменете го капакот по употреба.

Предупредување
Пред употреба прочитајте го упатството. Производот не се смета за штетен според GHS. Носете ракавици при користење доколку имате чувствителна кожа.
Внимание
Не притискајте премногу за да спречите гребење. Особено внимавајте со стакло, пластика, акрил, керамика, високо-сјаен челик, керамички рингли, бидејќи грубо триење може да ја изгребе површината.
Складирање
Чувајте го исправен, на суво и ладно место, подалеку од директна изложеност на сонце и екстремни температури. Фрлете го производот и пакувањето во соодветниот отпад.
vegan-icon-image
Вегански
tough-on-stains-pink-descriptive-image
Против сите дамки!
Ефикасна против маснотии и нечистотии
house-pink-descriptive-image
Вашиот совршен партнер за чистење

КАКО ДА ГО НАЈДЕТЕ ВИСТИНСКОТО СРЕДСТВО ЗА ЧИСТЕЊЕ

Следете ги нашите најнови совети и трикови на социјалните мрежи или дознајте како да ја исчистите секоја соба во домот со нашето упатство за користење.

Најактуелни трендови на youtube

Купете го THE PINK STUFF Онлајн

Ingredients

ВОЛШЕБНА КОМБИНАЦИЈА...
КОРИСТИМЕ САМО НАЈДОБРИ СОСТОЈКИ

Користиме само состојки кои ги исполнуваат нашите највисоки (уникатни) стандарди и соодветсвуваат со Пинк фамилијата.